Vigtig meddelelse: Servernedbrud og auktion udsat

Vi har desværre haft et servernedbrud, og auktionen for lot 5710 og frem er derfor udskudt. Auktionen vil nu slutte i morgen, den 18-10-2024, fra kl. 18:00. Vi beklager ulejligheden og takker for jeres forståelse.

1870 - Danmark - AFA 19 - Frimærke - Stemplet
8 Skilling, grå/bru. AFA 700.-
  • Lot: 5256
DKK 45,00
8 Skilling, grå/brun. Pragt stemplet ROESKILDE.
  • Lot: 5257
DKK 160,00
Antal bud 8
8 Skilling, grå/brun. AFA 700.-
  • Lot: 5258
DKK 40,00
Antal bud 3
  • Lot: 5259
DKK 45,00
Antal bud 3
1870 - Danmark - AFA 20 - Frimærke - Stemplet
16 Skilling, grå/grøn. AFA 1400.-
  • Lot: 5260
DKK 70,00
Antal bud 3
  • Lot: 5261
DKK 70,00
Antal bud 6
1871 - Danmark - AFA 20U - Frimærke - Ustemplet
16 sk. grå/grøn Utakket mærke uden Gummi Attest LN. AFA 4000.-
  • Lot: 5262
DKK 350,00
Antal bud 11
1870 - Danmark - AFA 21 - Frimærke - Stemplet
48 sk. brun/lilla. AFA 2000.-
  • Lot: 5263
DKK 95,00
1870 - Danmark - AFA 21 omv.vm. - Frimærke - Stemplet
48 sk. brun/lilla med omv.vm.taknings mangler. AFA 4000.-
  • Lot: 5264
DKK 140,00
Antal bud 10
48 sk. brun/lilla. AFA 2000.-
  • Lot: 5265
DKK 170,00
Antal bud 6
Danmark - Frimærke - Stemplet
Tofarvet skilling. Alle med fejl.
  • Lot: 5266
DKK 130,00
Antal bud 8
1875-79 - Danmark - AFA 22 - Frimærke - Stemplet
  • Lot: 5267
DKK 130,00
Antal bud 8
Danmark - AFA 22/27,b - Frimærke - Stemplet
Tofarvet. 5 pragtmærker, incl. 8 øre anilin.
  • Lot: 5268
DKK 55,00
1875 - Danmark - AFA 22a - Frimærke - Postfrisk
3 øre ultramarin/grå. perfekt mærke. AFA 5000.-
  • Lot: 5269
DKK 400,00
Antal bud 14
3 øre ultramarin/grå. perfekt velcentreret 4-blok. AFA 20.000+++
  • Lot: 5270
DKK 1.500,00
Antal bud 10
1875 - Danmark - AFA 23 - Frimærke - Postfrisk
4 øre grå/blå, tak 14. i par. AFA 1600.-
  • Lot: 5271
DKK 95,00
Antal bud 7
1875 - Danmark - AFA 23 - Frimærke, Brev - Stemplet
4 øre grå/blå. 5 stk. på brev fra Nordby til England.
  • Lot: 5272
DKK 70,00
Antal bud 7
4 øre grå/koboltblå på brev.
  • Lot: 5273
DKK 40,00
1875 - Danmark - AFA 23 - Frimærke - Stemplet
4 øre grå/blå. Pragtstemplet AABYBRO
  • Lot: 5275
DKK 25,00
1875 - Danmark - AFA 24 - Frimærke - Stemplet
5 øre rød/blå. AFA 650.-
  • Lot: 5276
DKK 70,00
Antal bud 6
5 øre rød/blå. AFA 650.-
  • Lot: 5277
DKK 45,00
Antal bud 3