VIGTIGT: KÆRE KUNDE. Som mange af jer allerede ved, flytter AZ Frimærkeauktioner fra Gammel Kongevej 70 til Vandgranen 78, 4130 Viby Sjælland. Dette sker pr. 1/7. Alt vil fremadrettet være som det plejer, bortset fra adressen. Man kan fortsat indlevere til auktion, samt afhente vundne lot, det vil blot være fra den nye adresse. Telefon vil fortsat være 3331 3151. Vi beklager ulejligheden, men glæder os til fortsat at kunne yde samme gode service, blot fra de nye lokaler. Mvh Henrik Mortensen, AZ Frimærkeauktioner

1849 - Belgien - AFA 1 - Frimærke - Stemplet
10 c. mørkbrun Kong Leopold I. AFA 750.-
  • Lot: 6385
DKK 55,00
1914 - Belgien - AFA 109 - Frimærke - Ustemplet
20 c. violet/rød med forskudt kors.
  • Lot: 6386
DKK 25,00
Antal bud -
Sluttet
1925 - Belgien - AFA 198-10 - Frimærke - Stemplet
10c-10fr. Frimærkets 75 års jubilæum komplet sæt. AFA 580.-
  • Lot: 6387
DKK 55,00
Antal bud 6
1930 - Belgien - AFA 290 - Frimærke - Stemplet
4 fr. grøn Frimærkeudstillingen i Antwerpen i miniark. AFA 2400.-
  • Lot: 6388
DKK 230,00
Antal bud 18
1931 - Belgien - AFA 314 - Frimærke - Postfrisk
2,45+55 c. rødbrun. Frimærkeudstilling i Bruxelles mærke fra miniark. AFA 850.-
  • Lot: 6389
Antal bud 3
1935 - Belgien - AFA 403 - Frimærke - Stemplet
5+5 fr. mørkoliven SITEB. frimærkeudstilling mærke fra moniark. AFA 800.-
  • Lot: 6390
DKK 55,00
Antal bud 3
1936 - Belgien - AFA 432 - Frimærke - Postfrisk
Borghut frimærkeudstilling. mærke fra miniark. AFA 450.-
  • Lot: 6391
DKK 35,00
1936 - Belgien - AFA 433 - Frimærke - Stemplet
2,45fr+55 c. +2fr. Charleroi frimærke udstilling miniark. AFA 1000.-
  • Lot: 6392
DKK 60,00
Antal bud 7
1949 - Belgien - AFA 872 - Frimærke - Stemplet
50 fr. gråbrun Luftpost AFA 160.-
  • Lot: 6393
DKK 35,00
1952 - Belgien - AFA 945-56 - Frimærke - Ustemplet
80 c.-40+10 fr. UPU. kongres Komplet sæt. AFA 2200.-
  • Lot: 6394
DKK 150,00
Antal bud 8
Belgien - Frimærke - Postfrisk
Miniark. Dobbeltplanche med forskellige.
  • Lot: 6395
DKK 25,00
Antal bud -
Sluttet
  • Lot: 6396
DKK 25,00
Antal bud -
Sluttet
  • Lot: 6397
DKK 25,00
Antal bud -
Sluttet
1879 - Bulgarien - AFA 1 - Frimærke - Ustemplet
5 c. sort/orange, våbentegning. ubrugt mærke. AFA 1600.-
  • Lot: 6398
DKK 95,00
Antal bud 9
Bulgarien - Frimærke - Stemplet
Bulgarien mindre samling i ringbind.
  • Lot: 6399
DKK 25,00
Antal bud -
Sluttet
1956 - Europa Cept - AFA 551-53 - Frimærke - Postfrisk
LUXEMBOURG. 1956 2-4 fr komplet sæt. AFA 1730.-
  • Lot: 6400
DKK 65,00
  • Lot: 6401
DKK 65,00
Antal bud 3
1957 - Europa Cept - AFA 568-70 - Frimærke - Postfrisk
LUXEMBURG. 2-4 fr. Europamærker sæt. AFA 940.-
  • Lot: 6402
DKK 25,00
Antal bud -
Sluttet
  • Lot: 6403
DKK 25,00
Antal bud -
Sluttet
Europa Cept - AFA - Frimærke - Postfrisk
1995. komplet årgang.
  • Lot: 6404
DKK 80,00
Antal bud 7
1865 - England - AFA 27 - Frimærke - Stemplet
1 Sh. grøn Victoria med store hvide kontrol bogstaver AFA 1000.-
  • Lot: 6405
DKK 30,00