VIGTIGT: KÆRE KUNDE. Som mange af jer allerede ved, flytter AZ Frimærkeauktioner fra Gammel Kongevej 70 til Vandgranen 78, 4130 Viby Sjælland. Dette sker pr. 1/7. Alt vil fremadrettet være som det plejer, bortset fra adressen. Man kan fortsat indlevere til auktion, samt afhente vundne lot, det vil blot være fra den nye adresse. Telefon vil fortsat være 3331 3151. Vi beklager ulejligheden, men glæder os til fortsat at kunne yde samme gode service, blot fra de nye lokaler. Mvh Henrik Mortensen, AZ Frimærkeauktioner

2002 - Danmark - AFA SM5 - Frimærke - Stemplet
Småark. 5 kr. grøn, Dr. Margrethe II.
  • Lot: 5762
DKK 30,00
  • Lot: 5763
DKK 45,00
1862 - Danmark - Frimærke
Kvittering for R-brev.
  • Lot: 5764
DKK 10,00
1910-15 - Danmark - Frimærke
10 øre rød, helsagssvarkort. Begge brugt og annulleret i Tyskland. Sen brug.
  • Lot: 5765
DKK 10,00
1920-21 - Danmark - Frimærke - Postfrisk
Genforeningsmærker. Planche med postfriske mærker. AFA 1690.-
  • Lot: 5766
DKK 75,00
Antal bud 8
1922 - Danmark - Frimærke, Brev - Postfrisk
Ubrugt adressekort formular. 1922 type. Sjælden.
  • Lot: 5767
DKK 15,00
1924 - Danmark - Frimærke - Stemplet
Postvæsenets 300 års jubilæum i par og 3 striber.
  • Lot: 5768
1929 - Danmark - Frimærke, Postkort
1929. Dobbeltplanche med diverse relateret til 1929.
  • Lot: 5769
DKK 10,00
1936 - Danmark - Frimærke, Brev
Dobbeltplanche med diverse relateret til året 1936.
  • Lot: 5770
DKK 10,00
Antal bud -
Sluttet
1937 - Danmark - Frimærke - Stemplet
HFK udstilling. 3 vandrette par med reklametryk.
  • Lot: 5771
DKK 20,00
Antal bud 3
1938 - Danmark - Frimærke - Postfrisk
AMA-FIL. 5 øre lysgrøn. Udstillingmærke.
  • Lot: 5772
DKK 10,00
Antal bud -
Sluttet
1944 - Danmark - Frimærke - Postfrisk
Mærkat. Krigsfangehjælp. Komplet helark, gået lidt op diverse steder.
  • Lot: 5773
DKK 10,00
1968 - Danmark - Frimærke
Jernbanemærker. Ebeltoft-Tustrup. 3 "sidstedagskuverter".
  • Lot: 5774
DKK 10,00
1969 - Danmark - Frimærke - Postfrisk
Årsmappen 1969. plastomslag. AFA 1000.-
  • Lot: 5775
Antal bud 7
Årsmappen 1969. Papomslag. AFA 1000.-
  • Lot: 5776
Antal bud 6
1970-71 - Danmark - Frimærke, Brev
3 stk. returbreve fra udlandet med diverse stempler.
  • Lot: 5777
DKK 10,00
1973-74 - Danmark - Frimærke - Ustemplet
Hæfte med mærkater fra Dansk Textil arbejderforbund. M. 4 småark til arbejdsløshedskassen. Arkene klæber fast til mellemlægspapirerne.
  • Lot: 5778
DKK 10,00
1977-78 - Danmark - Frimærke, Brev
JERNBANE. 4 stk. følgesedler.
  • Lot: 5779
DKK 10,00
1978-80 - Danmark - Frimærke - Postfrisk
Årsmapper. 3 stk. fra perioden.
  • Lot: 5780
DKK 20,00
1978-80 - Danmark - AFA - Frimærke - Postfrisk
  • Lot: 5781
DKK 20,00
2009-10 - Danmark - Frimærke, Postkort - Brugt m. mærke
Frankeringsetiketter fra frimærkemesse i Roskilde med tilhørende særstempel.
  • Lot: 5782
DKK 10,00