VIGTIGT: KÆRE KUNDE. Som mange af jer allerede ved, flytter AZ Frimærkeauktioner fra Gammel Kongevej 70 til Vandgranen 78, 4130 Viby Sjælland. Dette sker pr. 1/7. Alt vil fremadrettet være som det plejer, bortset fra adressen. Man kan fortsat indlevere til auktion, samt afhente vundne lot, det vil blot være fra den nye adresse. Telefonumrerne vil fortsat være 3331 3151 eller mobil 4044 3763. Vi beklager ulejligheden, men glæder os til fortsat at kunne yde samme gode service, blot fra de nye lokaler. Mvh Henrik Mortensen, AZ Frimærkeauktioner

1841 - England - AFA 3 - Frimærke - Stemplet
1 d. btrunrød, med meget blå bagside.
  • Lot: 6455
DKK 35,00
Antal bud 3
1856 - England - AFA 10B - Frimærke - Stemplet
1 d. brunrød, LUX stemplet
  • Lot: 6456
DKK 60,00
Antal bud 8
1962 - England - AFA 345D-47D - Frimærke - Postfrisk
2½ d.-1/3 sh. Internationalt Produktivitets år. med Svovlpræparat streger AFA 275.-
  • Lot: 6457
DKK 120,00
Antal bud 8
1963 - England - AFA 348D-49D - Frimærke - Postfrisk
2½ d.-1/3 sh.FAO. med Svovlpræparat streger AFA 256.-
  • Lot: 6458
DKK 70,00
1963 - England - AFA 353D-55D - Frimærke - Postfrisk
2½ d.-1/6 sh. Redningsbåd. med Svovlpræparat streger AFA. AFA 407,-
  • Lot: 6459
DKK 100,00
1963 - England - AFA 356D-58D - Frimærke - Postfrisk
3d-1/6 sh. Røde Kors 100 år. med Svovlpræparat streger AFA 556.-
  • Lot: 6460
DKK 130,00
Antal bud 11
1964 - England - AFA 368D-71D - Frimærke - Postfrisk
2½ d.-1/6 sh. geografiske kongres med Svovlpræparat streger AFA 255.-
  • Lot: 6461
DKK 30,00
1836 - England - Frimærke, Brevstykke
Brevforside med FREE stempel
  • Lot: 6462
DKK 25,00
Brevforside med FREE stempel
  • Lot: 6463
DKK 45,00
1838 - England - Frimærke, Brevstykke
Brev forside med FREE stempel
  • Lot: 6464
DKK 45,00
1950-62 - England - Frimærke
2 udstillingsblokke.
  • Lot: 6465
DKK 25,00
1970'erne - England - Frimærke - Postfrisk
Frimærkehæfter. 10 p. 9 forsk. hæfter + 2 dubletter.
  • Lot: 6466
DKK 70,00
Antal bud 8
1971 - England - Frimærke
Strejkemærke. 1 oz.
  • Lot: 6467
DKK 25,00
England - Frimærke - Postfrisk
Hæfter. 11 forskellige.
  • Lot: 6468
DKK 45,00
Hæfter. 11 forskellige.
  • Lot: 6469
DKK 45,00
Frimærkehæfter. 10 p. 11 forsk. hæfter.
  • Lot: 6470
DKK 75,00
Antal bud 7