VIGTIGT: KÆRE KUNDE. Som mange af jer allerede ved, flytter AZ Frimærkeauktioner fra Gammel Kongevej 70 til Vandgranen 78, 4130 Viby Sjælland. Dette sker pr. 1/7. Alt vil fremadrettet være som det plejer, bortset fra adressen. Man kan fortsat indlevere til auktion, samt afhente vundne lot, det vil blot være fra den nye adresse. Telefonumrerne vil fortsat være 3331 3151 eller mobil 4044 3763. Vi beklager ulejligheden, men glæder os til fortsat at kunne yde samme gode service, blot fra de nye lokaler. Mvh Henrik Mortensen, AZ Frimærkeauktioner

1999 - Danmark - AFA 1220y - Frimærke - Postfrisk
4,00 kr. Alzheimerforeningen med hvid plet i O. AFA 400.-
  • Lot: 1213
DKK 90,00
Antal bud 6
2000 - Danmark - AFA 1238x - Frimærke - Postfrisk
5,75 kr. Komunikation med variant rød plet over 5 i 5,75.
  • Lot: 1214
DKK 55,00
Antal bud 7
2000 - Danmark - AFA 1254x - Frimærke - Postfrisk
4,50 kr. blå med variant hvid plet over venstre brotårn. AFA 400.-
  • Lot: 1215
DKK 65,00
2000 - Danmark - AFA 1265x - Frimærke - Postfrisk
9,75 kr. Flyvevåbnet i miniark Variant Fejlperforeret AFA 5000.-
  • Lot: 1216
DKK 1.500,00
Antal bud 18
2000 - Danmark - AFA 1266x - Frimærke - Postfrisk
4 kr. Avisforside med variant sort plet over første 9.
  • Lot: 1217
DKK 25,00
2003 - Danmark - AFA 1350y - Frimærke - Postfrisk
4,25 kr. Cept. med variant stor grøn plamage i spejlingen i vandet. AFA 400.-
  • Lot: 1219
DKK 190,00
Antal bud 14
2005 - Danmark - AFA 1434x - Frimærke - Postfrisk
10 kr. Miniark med variant tyndt håndled. AFA 400.-
  • Lot: 1220
DKK 90,00
Antal bud 7
2006 - Danmark - AFA 1466-69 - Frimærke - Stemplet
Rosenborg i prestige miniark fra Prestige Hæfte.
  • Lot: 1221
2007 - Danmark - AFA 1501-04a - Frimærke - Stemplet
Danske Ordener i prestige miniark fra Prestige Hæfte.
  • Lot: 1222
DKK 55,00
Antal bud 6
2008 - Danmark - AFA 1543-45 - Frimærke - Stemplet
Louisiana i prestige miniark fra Prestige Hæfte.
  • Lot: 1223
DKK 75,00
Antal bud 6
2009 - Danmark - AFA 1582-84 - Frimærke - Stemplet
Zoo i prestige miniark fra Prestige Hæfte.
  • Lot: 1224
DKK 55,00
Antal bud 6
2010 - Danmark - AFA 1620-25 - Frimærke - Stemplet
Den Danske Flåde 500 år. i prestige miniark fra Prestige Hæfte.
  • Lot: 1225
DKK 170,00
Antal bud 13
2011 - Danmark - AFA 1642E - Frimærke - Stemplet
6,00 kr. grå/blågrøn Dr. Margrethe stor forskydning i trykket så ledes at sidste 0 mangler.
  • Lot: 1226
DKK 140,00
Antal bud 14
2011 - Danmark - AFA 1656 - Frimærke - Postfrisk
8.00 kr. Engelsholm Slot delvis uden sort farve.
  • Lot: 1227
DKK 110,00
Antal bud 10
Danmark - AFA 1656 - Frimærke - Postfrisk
8.00 kr. Engelsholm slot med manglende værdi.
  • Lot: 1228
DKK 200,00
Antal bud 17
2011 - Danmark - AFA 1661 - Frimærke - Postfrisk
13 kr. Arabisk rejse med variant sort farve forskudt nedad.
  • Lot: 1229
DKK 30,00
2011 - Danmark - AFA 1664 - Frimærke - Postfrisk
6.00 kr. Sommer blomster mærket trykt i lysblå farve.
  • Lot: 1230
DKK 110,00
Antal bud 10
6.00 kr. Sommer blomster mærket trykt i lysblå farve i 4-blok.
  • Lot: 1231
DKK 230,00
Antal bud 18
6.00 kr. Sommer blomster mærket er kun trykt i sort farve.
  • Lot: 1232
DKK 210,00
Antal bud 18
6.00 kr. Sommer blomster mærket er kun trykt i sort farve i 4-blok.
  • Lot: 1233
DKK 220,00
Antal bud 17
2011 - Danmark - AFA 1679-81A - Frimærke - Stemplet
Københavns Hovedbanegaard i prestige miniark fra Prestige Hæfte.
  • Lot: 1234
DKK 80,00
Antal bud 9